poniedziałek, 17 lutego 2014

RELACJA: Pablopavo i Ludziki (Piękny Pies, Kraków, 15.02.2014)

Zdążyłem się już trochę nasłuchać i naoglądać Pawła Sołtysa w wersji żywej – łącznie z wczorajszym koncertem obecny bilans to: 5x Pablopavo i Ludziki, 2x Vavamuffin, 1x Pablopavo i Praczas (Zjednoczenia Sound System jeszcze nie odnotowano). Przedwczorajszy raz na Pablu i Ludzikach wiązał się zaś z nowościami – koncert promował Polor, trzeci już album tej warszawskiej ferajny.

Nie martwiłem się o to, jak utwory z owego krążka wypadną na żywo, bo o to mogłem być spokojny. Obawiałem się jedynie zbyt przytłaczającej liczby kawałków z Poloru. Zawartość nowego krążka nie zdominowała na szczęście występu, nie stanowiła nawet połowy setlisty, która ostatecznie okazała się dobrze wyważona i napakowana oczekiwanymi przebojami, z których najbardziej porwał mnie wyśmienicie rozbudowany instrumentalnie Telehon, będący iście iście wersją 2.0. Łącznie 19 numerów (w tym trzy na bisie), które dały prawie dwie godziny koncertu. Nie samego grania, bo w przerwach pomiędzy utworami szef całej bandy często i ochoczo popisywał się swoimi gawędziarskimi zdolnościami. A opowiada tak ciekawie, że mógłbym go słuchać przez te 2h zamiast koncertu.

Klub solidnie zapełniony, bilety wyprzedane dzień czy dwa przed imprezą, ludzie znający dorobek grupy – PiL mogą być zadowoleni z miejsca, w którym się znaleźli. Niech tylko następnym razem nie wychodzą na scenę z godzinnym opóźnieniem. Choć jeśli rekompensatą za to ma być niemalże 120 minut muzyki, to w sumie czemu nie. Tym bardziej, że Pablopavo na żywo zawsze na propsie.

Setlista:
1. Piątek
2. Telehon
3. Koty
4. Patrz jak stara się wiatr
5. Piosenka ze śmieci
6. Dancingowa piosenka miłosna
7. Oddajcie kino Moskwa
8. Mikołaj
9. Nemeczek
10. Indziej
11. Idę przez mgłę
12. Warzywniak
13. Złoto
14. Krzysiek
15. Dym dym
16. Wenecja
BIS:
17. Jurek Mech
18. Do stu
19. Strzępy listu miłosnego

2 komentarze:

  1. A jak z dźwiękiem podczas koncertu? Bo na dyskach w Psie się sprawdza

    OdpowiedzUsuń