czwartek, 26 września 2013

Jest już pierwszy zwiastun filmu o Marvinie Gaye'u


Pamiętam, że jeszcze w zeszłym roku natknąłem się na newsa zapowiadającego powstanie filmu o Marvinie Gaye'u, bez dwóch zdań wybitnym wokaliście soulowym.

Film Sexual Healing (tytuł zaczerpnięty z nazwy jednego z największych hitów artysty) ma być historią przedstawiającą ostatnie, trudne lata Gaye'a, który zakończył swój żywot w 1984 r. z rąk ojca, dzień przed swoimi 45. urodzinami. Za reżyserię odpowiada Julien Temple, odpowiedzialny wcześniej za m.in. takie filmy jak: Sex Pistols: Wściekłość i brud (2000), Glastonbury (2006) czy Joe Strummer: Niepisana przyszłość (2007).

Pierwsze informacje mówiły, iż główną postać miał zagrać Lenny Kravitz, lecz ostatecznie w rolę wokalisty wcieli się Jesse L. Martin.


Może to i lepiej, zwiastun przekonuje mnie do tego aktora, do tego korzystnie wypada powyższe zestawienie obu twarzy. Filmowa zapowiedź przekonuje mnie również do jednego: MUSZĘ zobaczyć ten film. Niestety przyjdzie na niego trochę poczekać, bo w kinach pojawi się dopiero w kwietniu 2014 r., ale będzie na co czekać.

A dla Marvina Gaye'a ode mnie dozgonne pokłony za jego twórczość, a w szczególności za album What's Going On.

0 komentarze:

Prześlij komentarz