piątek, 9 sierpnia 2013

ALBUM: Plusk - Plusk


Gdy w pierwszym tygodniu maja ubiegłego roku znalazłem się w INQbatorze na imprezie Resonance!™ v9, trafiłem na koncert projektu Plusk. Pamiętam, że stałem wtedy niczym zahipnotyzowany, zaś następnego dnia z samego rana zamówiłem krążek, a rozpakowałem z folii i wrzuciłem do odtwarzacza dopiero 2 dni temu. Mogę sobie, psia mać, pluć w brodę, że zajęło mi to tyle czasu.

Plusk to jednoosobowy twór Krzysztofa Golińskiego aka Radicalla, który pod tym pseudonimem do 2011 r. pochłonięty był tworzeniem drum’n’bassu. Nowy szyld to zmiana stylistyki, gdyż, jak przyznał sam producent, potrzebował nowego kierunku rozwoju z powodu wrażenia wyczerpywania się jego pomysłów na d'n'b.

Wraz z tą decyzją przyszła konkretna, spójna wizja. Wizja dojrzałej, emocjonalnej, zmysłowej i urzekającej (!) elektroniki wydanej w postaci Plusku. Kompozycje melodyjne i dopracowane w każdym calu, w których słychać jeszcze drumowe naleciałości, ale też szczyptę IDM-u i downtempa, a całość dopieszczają damskie wokale.

Dawno żaden album z muzyką elektroniczną nie zostawił takiego śladu w mojej głowie. Trencztown poleca i zachęca do przesłuchania.

0 komentarze:

Prześlij komentarz