czwartek, 20 czerwca 2013

JESTEM LEGIONEM


Parafrazując klasyka: "Miałem napisać post wczoraj, ale piszę dziś". A na dziś przygotowany był inny tekst, lecz nadeszła pewna łamiąca wiadomość.

Noisia i Foreign Beggars po raz kolejny łączą swe siły. Nie po to, by stworzyć jakiś pojedynczy numer. Celem jest wspólny projekt, a w efekcie cały album i trasa koncertowa, która – dzięki, ludzie z illegalbreaks – nie ominie naszego kraju.

Do tej pory oba składy nagrały razem kilka utworów, w tym dwa absolutnie wypierdalające z butów: Contact i Shellshock.Nadszedł jednak jasny sygnał: koniec z wzajemnymi featuringami. Czas na I Am Legion.


To kolaboracja, która musi się udać. Nie chcę słyszeć głosów zwątpienia, jeśli wy nie chcecie, bym się na was pogniewał. Ani jedna, ani druga połowa nowo powstałej supergrupy – bo takiego terminu ośmielę się użyć – nie musi już nikomu nic udowadniać, co powinno pomóc w spokojnej pracy nad wydawnictwem i w znoszeniu trudów codziennego znoju.

O rezultacie owych prac będziemy mieli okazję przekonać się podwójnie – najpierw 2 września, gdy wyjdzie płyta, a następnie 7 i 8 października na koncertach odpowiednio w Krakowie i Warszawie. Mnie z pewnością nie zabraknie na którymś z nich, co zresztą nie wymaga szczególnego komentarza – zeszłoroczny występ Foreign Beggars w Krakowie okazał się najlepszym spośród wszystkich, na jakich byłem w 2012 r. Czy teraz będzie podobnie? Już zacieram ręce.

0 komentarze:

Prześlij komentarz