czwartek, 11 kwietnia 2013

WARTO: Nadirah X - Here It Comes


Bardzo udanie wykorzystany sampel z Here Comes The Rain Again Eurythmics. Nie wiem, czy komuś przyjdzie do głowy mówić o bezczeszczeniu oryginału, ale dla mnie ten kawałek sam w sobie się broni, brzmiąc na tyle fajnie, że nie myślałbym w takich kategoriach.

Prawdopodobnie wpływ na użycie tego sampla miała niegdysiejsza współpraca pochodzącej z Jamajki raperki i wokalistki z tym angielskim zespołem. To już jest coś, co ładnie wygląda w CV.

Dla mnie jednak nie tylko CV, ale sama postać Nadiry X była do wtorku zupełnie nieznana. Patrząc na liczby, być może nie powinno mnie to dziwić: Facebook - 891 polubień, Last.fm - 1341 słuchaczy oraz 13764 scrobbli (stan na dziś na godz. 10:30). To są akurat małe liczby, ale inaczej ma się w przypadku YouTube'a - ponad 520 tys. wyświetleń Here It Comes. No, to już wygląda lepiej.

2 komentarze:

  1. Utwór taki se, nawet bardzo taki se, a wręcz słaby. Zaintrygowało mnie natomiast zdjęcie. Zastanawiałem się czy to zniewieściały facet czy męsko wyglądająca kobieta, do czasu przeczytania tekstu bliżej było mi do pierwszej opcji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tego, co czytałem, to więcej osób miało podobny problem ;)

      Usuń