wtorek, 2 kwietnia 2013

WARTO: Dubioza Kolektiv - Kažu


Nikt w Polsce Bośni jak Dubioza, wiadomo.

Zupełnie umknął mi zuploadowany tydzień temu odsłuch Kažu, nie przegapiłem już jednak wczorajszej premiery teledysku do tego numeru.

Kažu (z bośniackiego 'mówią') opowiada o hasłach i sloganach, którymi człowiek zasypywany jest przez media, reklamy i własne otoczenie, najczęściej bezzasadnych i mało prawdziwych. Podane jest to w sposób ironiczny i z przymrużeniem oka, co widać zresztą po animowanym klipie, który nota bene warto obejrzeć w całości.

Ów singiel zapowiada mający wyjść 15 kwietnia Apsurdistan, szósty już album w dorobku grupy, a jednocześnie jest ponoć odzwierciedleniem tego, jak wyglądać będzie całe wydawnictwo.

Póki co słychać, że brzmieniowo jest nieco inaczej, a zarazem świeżo. Jeśli puzon, który odwala tutaj kawał świetnej roboty, okaże się stałym i ważnym gościem na Apsurdistanie, to bardzo realny jest efekt w postaci ciekawego i kolejnego udanego krążka.PS Dobrze się stanie, jeśli wprowadzę na stałe do postów z etykietą WARTO grafikę przed tekstem, żeby jakoś ożywiła bloga i żeby posty bardziej się wyróżniały - nie samymi literami i youtube'owymi okienkami wpisy w tej kategorii muszą żyć.

1 komentarz:

  1. Jak reszta albumu będzie taka jak ten jeden utwór to zmienię swoja opinię o dokonaniach studyjnych Dubiozy. Dwoma słowami: jest moc.

    OdpowiedzUsuń