środa, 30 stycznia 2013

WARTO: Bosnian Rainbows - Torn Maps

Dość spokojnie przyjąłem informację o rozpadzie The Mars Volty. Może dlatego, że udało mi się zdążyć zobaczyć ich na żywo, innym powodem było też pewnie to, iż dwa ostatnie albumy grupy, choć nie były aż tak złe, to jednak w oczywisty sposób pokazały, że zespół lata świetności ma już za sobą.

Uspokoiłem się jednak jeszcze bardziej, gdy usłyszałem Torn Maps, wydany przed tygodniem pierwszy singiel grupy Bosnian Rainbows, współzałożonej przez Omara Rodrígueza-Lópeza, gitarzysty i dyktatora w The Mars Volta.

Uspokoiłem się, bo dzięki temu kawałkowi jestem pewien, że ten maestro gitary wie, co robi i że jego geniusz dalej będzie znajdywał ujście w czymś wyjątkowym, tyle że pod innym szyldem.

Omara w Bosnian Rainbows wspomagają drugi z założycieli, Deantoni Parks, Teri Gender Bender (wokalistka Le Butcherettes, naprawdę świetny głos) oraz Nicci Kasper.

Z nadzieją patrzę na brzmienie tego młodego tworu. Torn Maps wprost fascynuje mnie swoją kompozycją, w której czuć rękę Rodrígueza-Lópeza. Daję mu pełne błogosławieństwo.

0 komentarze:

Prześlij komentarz