poniedziałek, 7 stycznia 2013

ALBUM: Two Syllables Volume EightBardzo sympatyczny i trafiony okazał się świąteczny prezent od wydawnictwa First Word Records. 21 grudnia na jego stronie pojawiła się darmowa, ósma już część kompilacji Two Syllables, która jest przeglądem zrzeszonych w moim ulubionym netlabelu wykonawców.

First Word Records zrzesza muzyków obracających się wokół hip-hopu, beats, soulu, funku i afro-funku, ale też reggae, ska oraz jazzu. Cenię za to, że umiejętnie biorą pod swoje skrzydła artystów, za którymi stoi wysoka jakość. W ich doborze widać też sens i realizowanie pomysłu na linię programową wytwórni. Ta składanka jest idealnym przykładem tych atutów.

Album ten wciągnąłem już za pierwszym podejściem, nie musiałem słuchać drugi raz, żeby się do niego przekonać. Kozacko brzmią tu bity, bębny, bas, żywe instrumenty i cała reszta – pod względem brzmieniowym album ten jest cholernie dobry. Musiałoby nadejść prawdziwe trzęsienie ziemi, żeby nie znalazł się on na koniec roku choćby w mojej trzydziestce ulubionych.

Moimi faworytami z tej kompilacji są póki co Souleance (numer 3), Kidkanevil (6), Comfort Fit (7) i Herma Puma (11), ale polecam przesłuchać ją ciągiem.

Poniżej macie odsłuch, a album możecie pobrać ze strony  http://shop.firstwordrecords.com/album/two-syllables-volume-eight.


3 komentarze:

  1. w końcu się zabrałem za ten album i po pierwszych dźwiękach zapowiada się iście kozacko, taki hip-hop lubię

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odświeżyłem sobie album dzięki temu komentarzowi, co było bardzo dobrą decyzją!

      Usuń