wtorek, 25 grudnia 2012

WARTO: Ptaki - Krystyna

Warszawski duet diggersko-didżejsko-producencki Ptaki wziął na warsztat jeden z utworów Krystyny Prońko i oprawił go w nową, robiąca wrażenie ramkę. Zwróćcie między innymi uwagę na to, jaki klimat tworzy linia basu. Genialne.

Niestety nie mogę porównać tego z oryginałem, bo nie wiem, z którego kawałka są to sample. Znalazłem co prawda większy fragment tekstu, ale nic to nie dało. Napisałem nawet w tym celu do znajomej, która lepiej się orientuje w twórczości Prońko, ale i ona tylko rozłożyła ręce. Spróbuję jeszcze po świętach przeszukać dyskografię wokalistki kawałek po kawałku, nie poddam się tak łatwo.

Krystyna pochodzi z ósmej części serii miksów Polish Edits netlabelu The Very Polish Cut-Outs, a w przyszłym roku ma wyjść na debiutanckim albumie Ptaków, opartym wyłącznie na samplach. Mam wrażenie, że warto będzie poczekać, nie tylko dlatego, że sample to ewidentnie coś dla mnie.
UPDATE: Znalazłem ten utwór, a okazały się nim Specjalne okazje z trzeciego albumu Krystyny Prońko, 1980. Może i spodziewałem się więcej zmian w stosunku do oryginału, ale i tak można uznać jego odświeżenie za bardzo udane.

2 komentarze:

  1. Krystyna Prońko - specjalne okazje, coś średni znawca z pańskiej koleżanki :D

    OdpowiedzUsuń