wtorek, 27 listopada 2012

ALBUM: Ebola Cereal - Mapping The Unknown EP


Grupa Ebola Cereal pochodzi z Katowic, istnieje od 2007 r., swoją muzykę nazywa altcorem, a nieco ponad pół roku temu, bo 12 kwietnia, po pięcioletniej przerwie wydała nowy materiał – EP-kę Mapping The Unknown, zdecydowanie wartą uwagi.

Muszę przyznać, że ów altcore – nazwa, której nigdy wcześniej bodaj nie słyszałem – zaintrygował mnie dość mocno. Próbowałem sobie wyobrazić brzmienie tego tworu, ale na nic mi się to zdało – członkowie Eboli wyszli poza moje myślenie.

W ich graniu znajdziemy przede wszystkim post-hardcore, alternatywny rock i wstawki post-rockowe, choć i to może nie wyczerpać do końca tematu. Ważne jednak, że nie brakuje jakości w ich nagraniach. Kompozycje są dojrzałe, przemyślane i składne, panowie sprawnie operują zmianami tempa w utworach, do tego brzmią po prostu dobrze technicznie i profesjonalnie jak na bądź co bądź wciąż amatorską kapelę. Co tu jednak szalenie istotne – w ich muzyce słychać wyraźny progres w porównaniu do wypuszczonego przed pięcioma laty dema The Curse Of Kill Manjaro. Nawet stojącego za mikrofonem Karola Ryszawego słucha się dużo lepiej, nie wywołuje już on irytacji swoim wokalem, który na demie momentami mógł brzmieć wręcz nieznośnie.

Mapping The Unknown to jedynie cztery utwory, a cała EP-ka trwa 17,5 minut. To mało, ale miejmy nadzieję, że na kolejne wydawnictwo, będące tym razem debiutancką, długogrającą płytą, nie trzeba będzie czekać kolejnych pięciu lat. Tym bardziej, że Ebola Cereal brzmi już jak kapela, która chce i może coś osiągnąć oraz pozostawić po sobie ślad. I oby tak się stało.

PS Odsyłam na stronę www.ebolacereal.com, skąd można ściągnąć za darmo obie dotychczasowe pozycje w dyskografii zespołu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz