czwartek, 11 października 2012

CO PRZEDE MNĄ: Bearers Of The Sword Tour 2012 (Mega Club, Katowice, 11.10.2012)


Liceum, zaledwie 16-17 lat za sobą, najdłuższe w życiu włosy (choć obecnie chyba niebezpiecznie szybko zbliżam się do tego poziomu) i metal wypełniający w 80% czas słuchania muzyki. Na piedestale folk metal, a konkretnie moja ówczesna wielka trójca: Finntroll, Ensiferum i Korpiklaani. No i oczywiście marzenia, żeby móc być choć na jednym z tych koncertów.

Tego się nie zapomina.

Na zrealizowanie choćby jednego z tych punktów przyszło mi czekać jakieś 7 lat, kiedy mniej więcej rok temu z wielką frajdą i nostalgią pojechałem do Krakowa na koncert Finntrolla w ramach Heidenfestu. Dziś ukończony zostanie drugi rozdział, kiedy w Mega Clubie zagra Ensiferum. Może i minęło te kilka lat, podczas których miałem sporadyczną styczność z muzyką tych grajków, jednak całkowita amnezja mnie jeszcze nie dopadła. Odnajdę się na tym koncercie. Chyba.

Ciekawy jest jeszcze jeden wątek. Rok temu na koncert Finntrolla i Heidenfest jechałem w stanie, który uprawniał mnie co najwyżej do posłuchania muzyki z komputera w łóżku, by spokojnie walczyć z coraz mocniejszym przeziębieniem. Dziś sytuacja jest identyczna. No ale życzenia z wieku nastoletniego chyba same się nie zrealizują?

PS Dla czystej formalności chyba powinienem dodać, że jako supporty zagrają zespoły Profane OmenAmoral. Nie znam, nie pojechałem, leczyłem się.

0 komentarze:

Prześlij komentarz