wtorek, 3 lipca 2012

CO PRZEDE MNĄ: Heineken Open'er Festival 2012 (Lotnisko Gdynia-Kosakowo, Gdynia, 4-7.07.2012)


Ostatnio sporo na głowie i nie znalazłem przez to czasu na dłuższą notkę na temat zbliżającego się Open'era.

Dobrze jednak, że jest na co czekać. Byłem już jedną nogą po zakup karnetu na Rock For People, jednak mój niedoszły towarzysz podróży wycofał się z wyjazdu. Nie pozostało mi więc nic innego, jak obrać azymut na Open'era. A w tym roku urodzaj, bo lista artystów jest bogata i wyborna, po zeszłorocznej kupie szrotu wreszcie festiwal ten jest godzien swojej nazwy i wielkości. Widzę to też po sobie – w zeszłym roku było słownie DWÓCH wykonawców, których mógłbym chcieć zobaczyć (Deadmau5 i Gooral), w tym roku jest ich zaś ponad dwudziestu. Przede wszystkim wymienić muszę wśród nich (kolejność przypadkowa) Gogol BordelloFranz FerdinandToro y MoiPublic EnemyThe Mars VoltaBat For LashesPipes and Pints, ale też Soldiers Of Jah ArmyWiz KhalifaThe Ting TingsOrbitalJamie WoonPablopavo i PraczasMajor LazerTwin PrixBloc PartyKlezmafourKerekes BandFriendly FiresSBTRKTJanelle Monae. Jest też kilku innych ciekawych artystów, na których w razie niekolidowania z resztą chętnie się wybiorę. Jest w czym wybierać i jest z czego się cieszyć.

Wybiła 4:00. Antybiotyk spakowany, leki przeciwbólowe również, mogę zatem w spokoju jechać. A jeszcze w piątek nie było to takie pewne z powodu gorączki po zabiegu ekstrakcji ósemki. Nie musicie mi życzyć udanych koncertów, bo takowych i tak nie zabraknie, nie ma co do tego wątpliwości. Życzcie mi, żebym zrealizował swój plan, tzn. regularnie korzystał z długopisu i notatnika, by po powrocie powstała z festiwalu sporej wielkości notka (-i).

Do zobaczenia, Gdynio!

2 komentarze:

  1. No wiesz co, rok temu nie znalazłbyś nic więcej ciekawego? Prince z ciekawości ale też M.I.A., Fat Freddy's Drop czy Simian Mobile Disco pomijając już całkowicie polskich wykonawców.
    Ale widzę, że za moją sugestią dołączyłeś do listy Major Lazer i Janelle Monae :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prince'a nawet z ciekawości, Simianów jeszcze wtedy nie znałem, Mii też za bardzo nie, a Fat Freddy's Drop nie było jakimś wielkim szałem dla mnie. Co do sugestii, to jedynie Janelle, bo na Majora i tak bym poszedł.

    OdpowiedzUsuń