piątek, 22 czerwca 2012

WARTO: The Pryzmats - Śmiejemy się

Tak jak wcześniej ciągle przegapiałem koncerty tego żywieckiego hip-hopowego livebandu w okolicy, tak teraz zobaczę ich, o ironio, dwa dni z rzędu – dziś grają w Katofonii w ramach II urodzin ul. Mariackiej, a jutro w Chorzowie na II Slow Festivalu.

Zeszłoroczny debiut The Pryzmats w postaci EP-ki o tytule Balon został przyjęty bardzo ciepło, na mnie też zrobił spore wrażenie. Widać było tam potencjał, wobec którego nie można było przejść obojętnie. Szkoda jednak, że ich niedawno wydany longplay Coś z niczego pokazał, że potencjał ten zmarnowali – płyta jest po prostu przeciętna. W takim wypadku z wielką przyjemnością wróciłem do słuchania Balonu. I kawałka Śmiejemy się, który bodaj nigdy mi się nie znudzi, wyprzedzającego pozostałe o kilka mil.


Najważniejsze nie płakać, śmiać się, gdy krwawisz. Śmiejesz się? Śmiej się, śmiej.

4 komentarze:

 1. Męczę ten kawałek w kółko od czwartku. Szkoda, że w sobotę ominąłem ich koncert :( A w kapeli podoba mi się, że żeby posłuchać materiału legalnie nie trzeba kupować płyty. Cała EPka jest na soundcloud, a płyta na YT wrzucona przez sam zespół.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie tyle na SoundCloudzie, co i też na ich stronie. Soboty faktycznie szkoda, ale skoro podejrzewam, że organizatorzy do końca nie byli pewni, jak będzie wyglądała rozpiska godzinowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra jestem po kilku przesłuchaniach EPki, teraz czas na płytę, ocenimy.

  OdpowiedzUsuń
 4. hehe już im znalazłem błąd merytoryczny w tekście "Retrospekcji", Macy Grey nigdy nie była oficjalną członkinią Black Eyed Peas ;)

  OdpowiedzUsuń