środa, 20 czerwca 2012

WARTO: CruzZzZaspał - Szpetni dwudziestoletni (Zioło remix)

Zawsze ciekaw jestem nowych produkcji ze stajni Skweru (skwer.org). Przez ostatnie dwa lata nie śledziłem, co się tam dzieje, a okazało się, że trochę nowości jest, m.in. album Sztuka naiwna duetu rapersko-producenckiego CruzZzZaspał (raper Cruz i producent Zaspał, zaspali jednak obydwoje; prace nad albumem trwały cztery lata, a miał on być gotowy w 2010 r.).

Z tego też albumu pochodzi zremiksowany kawałek Szpetni dwudziestoletni, który katuję ostatnio bez przerwy. Genialny bit skleił tutaj Zioło, którego autorstwo zapewne bez trudu rozpoznają ci, którzy choć trochę osłuchali się z jego Siema LP. A Cruz? Tak jak na całym albumie – mało optymistycznie, ale ambitnie, spostrzegawczo, a zarazem prosto, dosadnie i bez przeintelektualizowania.


Sam album zaś leci u mnie już kolejny raz i trochę jeszcze pobędzie na aktualnej playliście. Nie spodziewałem się po nim wiele, a usłyszałem solidny materiał (10/10 dla Zaspała za te elektroniczne bity i za ten bas!), który, swoją drogą, pobrać można za darmo STĄD.

0 komentarze:

Prześlij komentarz