poniedziałek, 16 stycznia 2012

WARTO: Gladius Noctis - Gladius Noctis

Kolejny ukłon w stronę Wojciecha Ossowskiego, który w trakcie swojej trójkowej audycji Ossobliwości muzyczne zawsze jest w stanie puścić coś, co pozostanie we mnie na długo. Ileż to już razy następnego dnia po audycji z wypiekami na twarzy szukałem muzyki tego czy innego folkmetalowego wykonawcy.

Ostatnią taką perełką są warszawiacy z Gladius Noctis, których nie sposób nie porównać jednym tchem do dokonań Jelonka. Jestem przekonany, że gdyby ktoś średnio z nim obyty posłuchał sobie ich kilku utworów, to byłby w stanie powiedzieć, że są one właśnie Jelonka. Bo w mojej ocenie Gladius Noctis niczym mu nie ustępują, i to właśnie jelonkowi fani w szczególności (a za nimi cała reszta) powinni się zapoznać z omawianym tu zespołem. Tym bardziej, że znany to on za bardzo nie jest, a wart tego, żeby usłyszeć o nim szerzej.

Bo, mimo mojej niezachwianej fascynacji Jelonkiem, z pełną odpowiedzialnością rzeknę: nie nagrał on żadnego kawałka, który podobałby mi się bardziej, niż wrzucone w tej notce Gladius Noctis.


PS. (po zastanowieniu się) a może jednak Gladius Noctis > Jelonek?

0 komentarze:

Prześlij komentarz